faq

JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWACIE do fotografowania?

Wszystkie zdjęcia wykonujemy pełnoklatkowymi lustrzankami marki Nikon oraz najwyższej klasy obiektywami Sigma z serii Art. Posiadamy lampy błyskowe do fotografowania w ekstremalnie ciemnych warunkach, backup aparatów, obiektywów, akumulatorów oraz kart pamięci.

JAKIEGO SPRZĘTU UŻYWACIE do filmowania?
Maciek do filmowania używa bezlusterkowca Sony a6500, jasnych obiektywów Sigma i Sony, stablilizatora Crane oraz rejestratorów dźwięku firmy Zoom i Røde. Również posiada backup obiektywów, akumulatorów oraz kart pamięci. Posiadamy również dwa drony firmy DJI. 

 

Czy istnieje możliwość rezerwacji terminu?
Termin jest zarezerwowany tylko i wyłącznie po podpisaniu umowy.

 

w jakich miejscowościach pracujecie?

 Na co dzień pracujemy w Warszawie i Wrocławiu. Często bywamy na Dolnym Śląsku. Nie ograniczamy się jednak do tych miejsc, chętnie dojedziemy w dowolne miejsce w Polsce oraz za granicą – po wcześniejszym ustaleniu szczegółów. 

Czy podpisujemy umowę? 

Tak, podpisujemy stosowną umowę, która zabezpiecza obie strony. Jesteśmy za tym, żeby podpisać ją osobiście i przy okazji bliżej się poznać!

Czy pobieracie zaliczkę?

Nie, nie pobieramy zaliczki. Płatność pobieramy do 2 tygodniu po oddaniu zdjęć oraz filmu przelewem lub osobiście. Zarówno my jako wykonawcy i wy jako zamawiający jesteście zabezpieczeni umową przed rezygnacją którejś ze stron.

Czy zawsze pracujecie w trójkę? 

Jako fotografowie w duecie zawsze. Czujemy się wtedy bezpieczniej i bardziej komfortowo nam się pracuje. Maciek jako kamerzysta pracuje również w pojedynkę.

Ile zdjęć dostaniemy? 

Średnia ilość fotografii z pełnego reportażu od przygotowań do oczepin to 350 ujęć i jest to też minimalna ilość, która jest wpisana do umowy. Minimalna ilość zdjęć z sesji plenerowych i narzeczeńskich to 40 ujęć.

JAKIEJ DŁUGOŚCI FILMY NAGRYWACIE? 

Nagrywamy około 5 minutowe teledyski oraz dłuższe filmy do 60 minut.

Czy wszystkie zdjęcia oraz filmy są poddane obróbce? Czy istnieje możliwość uzyskania surowych fotografii/materiałów video? 

Wszystkie zdjęcia oraz filmy są poddane naszej autorskiej obróbce. Na pewno nie będzie się ona znacząco różnić od tej, którą prezentujemy na stronie. Więc jeżeli podobają Wam się nasze dotychczasowe realizacje to nie będziecie myśleć o surowych materiałach. NIe oddajemy RAWów, prezentujemy Wam gotowy produkt, w który angażujemy się od początku do końca. 

Po jakim czasie dostaniemy zdjęcia/film?

Maksymalny czas jaki rezerwujemy na obróbkę zdjęć i teledysku to tydzień od wykonania pleneru, natomiast 60 minutowy film oddajemy miesiąc po ślubie.

W jakiej formie otrzymujemy zdjęcia? Czy macie w swojej ofercie pendrive’y lub nagrywacie zdjęcia/filmy na płyty?

Nie posiadamy w swojej ofercie płyt oraz pendrive’ów. Zdjęcia i filmy oddajemy Wam wgrane w chmurę, która może być Waszym dożywotnim backupem. Dodatkowo tworzymy internetową galerię z możliwością wysłania linka gościom, a teledysk wrzucamy na Vimeo lub YouTube.

Kiedy najlepiej wykonać plener ślubny?
Sesję możemy wykonać w dniu wesela, wtedy trwa ona maksymalnie pół godziny. Zachęcamy jednak do spotkania się na plener po tym jak odpoczniecie po weselu, wtedy możemy zrealizować każdy pomysł bez ograniczenia czasowego. 

 

Czy posiadacie pozwolenie na fotografowanie w kościele?
Tak, każdy z nas posiada legitymację wydaną przez Archidiecezję, która pozwala na fotografowanie w miejscach sakralnych.

 

Czy posiadacie w swojej ofercie albumy?
Zamierzamy niedługo wprowadzić taką usługę i tworzyć własnoręcznie robione albumy.

 

Czy wyrażacie zgodę na obecność innego fotografa/kamerzysty?

Oczywiście, jest to Wasza decyzja. Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za niemożność wykonania zdjęć spowodowaną obecnością innych kamerzystów lub fotografów. Zawsze jest to jakiś konflikt interesów. Zachęcamy do wynajęcia nas jako fotografów oraz Maćka jako kamerzysty. Znamy się, wiemy jak ze sobą pracować i przede wszystkim nie przeszkadzamy sobie nawzajem, co potem owocuje w lepszy i spójniejszy reportaż.