Jak pracujemy w dniu ślubu | Podczas przygotowań rozdzielamy się – Maja kieruje się do Panny Młodej, a Oskar do Pana Młodego. Przygotowania zazwyczaj zaczynamy od makijażu. Mamy okazję do poznania Waszej najbliższej rodziny, dzięki czemu wiemy na kogo zwrócić szczególną uwagę w trakcie trwania całego dnia. W zależności od logistyki organizujemy first look, fotografujemy błogosławieństwo, możemy też zrobić krótką sesję we dwoje i/lub zdjęcia z najbliższymi.

Rekomendujemy przygotowywanie się w tym samym miejscu, a już najlepiej w miejscu wesela. To opcja, która przede wszystkim Wam odejmuje cały stres związany z logistyką. Czas przeznaczony na dojazdy można wykorzystać na przykład na wspólną sesję, czy chwilę we dwoje przed ślubem.

Zjawiamy się 15 minut przed ceremonią. Jeżeli ślub odbywa się w kościele najpierw przedstawiamy się księdzu oraz pokazujemy legitymacje uprawniające do fotografowania w obiektach sakralnych. Podczas uroczystości staramy się być niewidoczni, ponieważ zdajemy sobie sprawę z intymności tego wydarzenia. Sprzęt, który posiadamy pozwala na fotografowanie z większej odległości. Nie używamy lamp błyskowych oraz żadnego innego dodatkowego oświetlenia.

Wbrew pozorom życzenia pozorom to dla nas bardzo ważny element reportażu. To tutaj sfotografować można mnóstwo uśmiechów przy okazji uwieczniając każdego gościa. Jeśli na Waszym weselu będzie maksymalnie 80 gości przy okazji życzeń proponujemy zrobić zdjęcia grupowe.

Pod miejscem, gdzie odbywa się wesele również staramy się zawsze być odpowiednio wcześnie, żeby móc uchwycić Wasz przyjazd. Wykorzystujemy światło porywając Was na krótką sesję we dwoje w okolicach złotej godziny (jeśli to możliwe). Jeśli jest wystarczająco dużo czasu robimy zdjęcia grupowe. Nie fotografujemy g
ości w trakcie posiłków przy stołach. Po zachodzie słońca na sali pracujemy na bezprzewodowym systemie składającym się z 4 lamp błyskowych i zestawie bezprzewodowych wyzwalaczy radiowych (zazwyczaj rozstawionych w rogach sali ponad głowami gości). Takie rozwiązanie umożliwia nam kreowanie światłem wielu niepowtarzalnych kadrów niezależnie od warunków oświetleniowych panujących na sali. Taki system pracy wypracowaliśmy w ciągu kilku sezonów ślubnych i stale go udoskonalamy. Daje to również możliwość wykonywania zdjęć grupowych na sali już po zachodzie słońca. Błyskamy również lampami reporterskimi zamontowanymi na aparatach. Ekscytuje nas eksperymentowanie z dłuższymi czasami naświetlania i artystyczny charakter takich zdjęć, które są fantastycznym dopełnieniem całego reportażu. Jesteśmy cały czas w kontakcie z osobą, która prowadzi imprezę. Reportaż zazwyczaj kończymy po oczepinach, maksymalnie o godzinie pierwszej.

Za co nie pobieramy dodatkowych opłat: sesja plenerowa w trakcie wesela, dodatkowe zdjęcia ponad pakiet, projekt albumów, galeria online dla gości, zdjęcia grupowe, ekspresowa wysyłka zdjęć.

Bezpieczeństwo materiału | Jedną z najważniejszych kwestii podczas naszej pracy jest bezpieczeństwo Waszych zdjęć. Z tego względu każde z nas pracuje jednocześnie na 2 aparatach i 4 kartach pamięci – po 2 karty w każdym aparacie (każde zdjęcie ma kopię zapasową). Takie rozwiązanie zdecydowanie minimalizuje ryzyko utraty wspomnień z Waszego wyjątkowego dnia.

Obróbka i ilość zdjęć | Jeżeli podobają Wam się nasze dotychczasowe reportaże to zapewniamy Was, że Wasze zdjęcia nie będą się znacząco różniły od tych opublikowanych na naszej stronie. Oczywiście zważając na to, że warunki pogodowe, oświetlenie w kościele/USC, Waszych domach i sali weselnej mogą się różnić. Dążymy do tego, żeby zdjęcia miały swój klimat przy jednoczesnym zachowaniu naturalnych kolorów, w szczególności skóry. Nie wstydzimy się pełnych reportaży. Chętnie wyślemy linki 🙂 Jeśli chodzi o ilość zdjęć – nie ograniczamy tego w żaden sposób, nie ma górnej granicy. W umowę wpisujemy tylko minimalną ilość gotowych zdjęć (dla reportażu 12h – 450).

Sprzęt | Prywatnie jesteśmy maniakami sprzętowymi i zazwyczaj jesteśmy świeżo przed lub po zakupie kolejnego sprzętu. Pracujemy tylko na profesjonalnych pełnoklatkowych aparatach firmy Nikon (2x Nikon d850 oraz 2x Nikon z6 II), jeśli chodzi o optykę posiadamy pełną gamę obiektywów z serii Sigma Art (24, 35, 50, 85 1.4, 135 mm 1.8, 24-70 mm 2.8). W postprodukcji korzystamy z najnowszych komputerów marki Apple, a wszystkie nasze monitory są regularnie kalibrowane profesjonalnym urządzeniem. Do pracy używamy kart pamięci firm San Disk oraz Sony pochodzących tylko z pewnych źródeł. Posiadamy sześć reporterskich lamp firmy Nikon oraz YN, które rozstawamy po rogach sali gdy się ściemni by móc kreować światło. Na każde wydarzenie zabieramy ze sobą spory zapas kart pamięci oraz akumulatorów.

Oddanie materiału | Zdjęcia oddajemy w galerii online przystosowanej do oglądania zdjęć przez gości. Galeria jest zahasłowana oraz aktywna przez sześć miesięcy od daty oddania gotowego materiału. Jesteśmy fotografami na pełen etat, więc zdjęcia obrabiamy stosunkowo szybko. Bardzo często nasze pary otrzymują zdjęcia już trzy dni po weselu. Maksymalny termin to dwa tygodnie.

Publikacja | Jeżeli nie macie ochoty żebyśmy publikowali Wasze zdjęcia to nie ma sprawy. Jeżeli jednak zgodzicie się na publikacje reportażu na stronie lub paru zdjęć w mediach społecznościowych to oczywiście wcześniej porosimy Was o akceptację wybranych przez nas ujęć.

Podpisanie umowy i płatność | Podpisujemy oczywiście stosowną umowę, którą załączamy do wglądu w wysyłanej do Was ofercie. Umowę możemy podpisać listownie lub się spotkać (będzie nam przemiło). Płatność całej kwoty następuje po otrzymaniu gotowych zdjęć w formie cyfrowej (link), maksymalnie w ciągu tygodnia. Nie przyjmujemy zaliczek, obie strony są zabezpieczone umową w przypadku rezygnacji którejś ze stron.

Dojazd i nocleg | Głównie pracujemy w Warszawie oraz na Dolnym Śląsku, ale chętnie dojedziemy w dowolne miejsce na terenie kraju lub poza granicami. Kwestię dojazdu oraz noclegu przy każdym reportażu traktujemy indywidualnie, jeżeli nie dostaliście od nas informacji o ewentualnych dodatkowych kosztach – prosimy przypomnijcie się 🙂